Manikiurzystka/Pedikiurzystka

Na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie Manikiurzystka/Pedikiurzystka nauczysz się profesjonalnego wykonywania manikiuru z uwzględnieniem: zmywania lakieru, skracania i opiłowywania paznokci, odsuwania naskórka z boków paznokci, zmiękczania i natłuszczania naskórka, wycinania naskórka za pomocą cążków albo usuwania specjalnym płynem. Dowiesz się co trzeba zrobić w przypadku ewentualnego skaleczenia, poznasz metody profesjonalnego lakierowania i polerowania paznokci. Nauczysz się jak odpowiednio przygotować stanowisko pracy, poznasz sprzęty niezbędne do wykonywania tego zawodu. Nasi trenerzy pokażą Ci jak wykonywać masaż rąk, oraz zapoznają z różnymi metodami przedłużania paznokci, lakierowania oraz wykonywania zdobień.

Nauczysz się w jaki sposób profesjonalnie zadbać o zdrowie i estetykę stóp. Pedikiurzystka wykonuje zabiegi pielęgnacyjne polegające na skróceniu i opiłowaniu paznokci, usunięciu martwego naskórka, wygładzeniu, nawilżeniu oraz regeneracji skóry stóp. Dowiesz się jak profesjonalnie przygotować kąpiele, wykonać masaże ręczne i wibracyjne, ale też zabiegi z wykorzystaniem parafiny oraz różnego rodzaju masek.

Po ukończeniu kursu Manikiurzystki/Pedikiurzystki możesz znaleźć zatrudnienie w salonach kosmetycznych jako nauki na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie manikiurzystka, w salonach odnowy biologicznej, w gabinetach SPA oraz w dobrych hotelach posiadających własne salony kosmetyczne. Możesz także otworzyć własną działalność w tej branży.

Opiekunka do dziecka sprawuje fachową opiekę nad małymi dziećmi od urodzenia do 4 r.ż. Głównymi zadaniami opiekunki do dziecka jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz zaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka. Wykonuje ona codzienne czynności związane z jego pielęgnacją – odpowiada za higienę dziecka, kąpie, myje, przebiera, czesze, pielęgnuje środkami kosmetycznymi. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie, podawanie leków czy wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych w zastępstwie rodziców.

Po ukończeniu nauki na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie Opiekunka do dziecka, możesz podjąć pracę żłobkach, domach opieki, szpitalach, hospicjach, ośrodkach zajmujących się opieką nad małymi dziećmi. Może także podjąć pracę w charakterze niani.

Manikiurzystka 514203/ Pedikiurzystka 514204
Przedmiot liczba godzin
Dermatologia 20
Metody manicure i pedicure 30
Higiena 20
Manicure i pedicure naturalny 20
Metoda żelowa i akrylowa 30
Zdobnictwo 20
Psychologia 20
Razem 160

Powyższa strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. B&B CENTER zastrzega sobie możliwość zmian bez podawania przyczyn.