Webmaster - Projektant stron internetowych

Do zadań Webmastera należy stworzenie projektu i wykonanie strony www  na zlecenie różnych kontrahentów. W swojej pracy przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych opracowuje materiały tekstowe, fotograficzne, graficzne i dźwiękowe i umieszcza je na serwerze.

Na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie Webmaster zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie technik i zasad tworzenia stron www i publikowania ich w Internecie. Poznasz języki HTML i XHTML oraz  programy multimedialne, dzięki którym stworzona strona zyska na atrakcyjności.  Poznasz niezbędne programy graficzne i zasady tworzenia projektów stron www według opracowanego scenariusza zgodnie z życzeniami klienta i najnowszymi trendami.

Po ukończeniu kursu można znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się tworzeniem stron internetowych, marketingiem internetowym, agencjach reklamowych, oraz w każdej firmie która chce zaistnieć w Internecie poprzez stworzenie strony WWW. Można także otworzyć własna działalność gospodarczą i działać na zlecenie różnych firm.

Projektant stron internetowych (webmaster) 351404
Przedmiot liczba godzin
Wstęp do projektowania stron WWW 20
Kodowanie stron WWW (HTML, XHTML, CSS) 20
Programowanie stron WWW 20
Bazy danych – tworzenie i zarządzanie 20
Projektowanie stron WWW – zajęcia praktyczne 30
Tworzenie stron WWW – zajęcia praktyczne 30
Grafika komputerowa 20
Razem 160

Powyższa strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. B&B CENTER zastrzega sobie możliwość zmian bez podawania przyczyn.