Księgowa/ Księgowy

Na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie Księgowego zdobędziesz wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. Wysoko wykwalifikowana kadra, ma za zadanie, przygotować Cię do  tego abyś wiedział i rozumiał, jakie są przyczyny i skutki występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro- i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej oraz potrafił odnajdywać i analizować materiały źródłowe z zakresu finansów i rachunkowości.

Po zakończeniu nauki na kursie kwalifikacyjnym w zawodzie Księgowego czeka na Ciebie praca w charakterze samodzielnego prowadzenia księgowości i rozliczeń podatkowych. Możesz także pracować jako księgowy w biurach rachunkowych i w jednostkach gospodarczych oraz w firmach doradztwa podatkowego. Wiedza i umiejętności zdobyte w ramach tej specjalności są także przydatne przy prowadzeniu własnej działalności.

 

Księgowa/ Księgowy 331301
Przedmiot liczba godzin
Podstawy prawa 30
Rachunkowość i analiza ekonomiczna 40
Technika biurowa 30
Podstawy ekonomii 30
Ekonomika 30
Razem 160

Powyższa strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. B&B CENTER zastrzega sobie możliwość zmian bez podawania przyczyn.